Hakkımızda

GENTAN Genetik Tanı Merkezi, Ege Bölgesi’nin ilk genetik tanı merkezi olarak 1997 yılında “kalite, sürekli gelişim ve güvenilirlik” ilkelerini göz önünde bulundurarak yola çıkmıştır.

Genetik tanı çalışmalarının büyük bir etik sorumluluk getirdiğinin bilincinde olan GENTAN, ruhsatlı Genetik Tanı Merkezi olarak Ege Bölgesi’nde ilk olmanın yanı sıra kalite ve güvenilirliği ile de öncüdür. Klinik genetik ve genetik danışma hizmetleriyle birlikte, sitogenetik, moleküler sitogenetik ve moleküler genetik analizleri en doğru ve etik şekilde yapmak ana hedefidir.

GENTAN, ilk kuruluş yıllarında, İzmir ve çevresine genetik tanı ve genetik danışmanlık hizmeti verme amacı güderken, Ege Bölgesi’ndeki artan hizmet ihtiyacını karşılamak ve uzman kadrosunun başarılı çalışmaları nedeniyle, hizmet verdiği sektörde bölgesel bir merkez haline gelmiş, Ege Bölgesi dışındaki illere de hizmet vermeye başlamıştır. Bünyesinde mevcut olmayan testler için, Türkiye’de veya yurtdışındaki güvenilir genetik tanı merkezleriyle de işbirliği içindedir.

Genetik ve tıp alanındaki hızla ilerleyen gelişmeleri, gerek süreli yayınlardan gerekse ulusal-uluslararası kongrelere katılarak yakından takip etmekte ve test sayısını bu gelişmeler doğrultusunda düzenli olarak arttırmaktadır. Ayrıca, hasta-hekim ihtiyaçları ve geri bildirimlerini göz önünde bulundurarak hasta-hekim odaklı hizmet vermeyi kendine prensip edinmiştir.

Amatör ruhunu kaybetmeden profesyonelce çalışan GENTAN, en iyi şekilde hizmet verebilmek için hasta haklarına saygılı, tarafsız, önyargısız bir yapıda ve bilimin öncülüğünde yoluna devam etmektedir.